... Tady jste doma

WEBINÁŘE - VZDĚLÁVÁNÍ BUDOUCNOSTI

10.06.2020 988

V dnešní době, kdy se čím dál tím více hraje na rychlost a úsporu času, stávají se stále populárnějšími webináře.

 

Webinář?

Slyšíte toto slovo poprvé? Není to žádné sci-fi. Webinář je vlastně webový (internetový) seminář. Jde tedy o živé vysílání,  jehož prostřednictvím máte možnost se dozvědět a naučit něco nového.

 

Webináře ve školství

Popularita webinářů ve školství rapidně vzrostla s "nařízenými prázdninami" na jaře 2020, kdy se výuka přesunula do domovů žáků a studentů. Nejen učitelé, ale i firmy, jejichž zaměstnanci pracovali z domova, hledali způsoby, jak rychle, přesně a efektivně komunikovat. A tak se rozjela éra webinářů, chcete-li on-line výuky.

 

Webinář, jako pomocník školní jídelny

Je jen pramálo školních jídelen, které neprošly elektronizací a nepoužívají pro evidenci strávníků či skladových zásob chytré programy. Obsluha těchto programů ale vyžaduje určitou dávku znalostí, které uživatelé získávají zaškolením. Zaškolení většinou zajistí společnost, která programy dodává a probíhá ve většině případů po instalaci na provozu.

To ale samozřejmě nestačí. Uživatelé potřebují znát program a jeho funkce komplexně, což se při jednom zaučení zvládnout nedá.

A proto společnost VIS, která své programy dodává do školních jídelen již od roku 1991, přišla s webináři, ve kterých učí své zákazníky, jak s programy pracovat. Vzdělávání se tedy přesunulo za monitory počítačů. Videa jsou vysílána tak zvaně "live" a je rozhodně lepší je sledovat právě v čas vysílání. Má to jednu obrovskou výhodu. Můžete se lektorů zeptat na cokoliv, co Vás k tématu zajímá. Videa jsou po odvysílání přesunuta do Archivu Webinářů, kde si je zákazník pustí kdykoliv to potřebuje.

 

Webináře vysílají i Jídelny.cz

Portál pro školní stravování Jídelny.cz, letos také přišel s webináři. Prostřednictvím živých vysílání vzdělává své posluchače především v oblastech legislativy a hygieny. Veškeré informace k webinářům od Jídelny.cz jsou Vám k dispozici na jejich webových stránkách.

Jak webináře fungují, co obnáší zrealizovat takové vysílání a další užitečné informace se dozvíte v tomto webináři o webinářích.

 

Společnost VIS ukládá všechny odvysílané webináře do tzv. Archivu Webinářů, kde si uživatelé, kteří webináře odebírají, mohou videa pouštět do nekonečna a mají tak možnost se vždy k videu vrátit, když to zrovna potřebují.

 

A jak takový webinář vypadá v praxi?