... Tady jste doma

On-line svět nabízí nové možnosti, využíváte jich na plno?

24.02.2021 215

Na jaře roku 2020 se celý svět přepnul chtě nechtě do módu on-line. Ohlédneme-li se zpět, školní jídelny, pro které to z počátku nebyl jednoduchý úkol, se k situaci postavily čelem a velmi rychle se v novém prostředí rozkoukaly.  Slova jako "strým", "lajf" nebo "onlajn" znalo mnoho z vás spíše od strávníků a nyní jste je bravurně zařadili do svých slovníků často používaných slov.

V "onlajnu" jste se seznámili s poradami na dálku, setkávání s rodinami přes obrazovky telefonů a počítačů a začali sledovat vzdělávací webináře, díky kterým jste nyní schopni si s mnoho činnostmi poradit sami.

Webkamery, připojení k internetu, mikrofony a reproduktory se staly vaším "must have" ("mast hev" = něco, co musíme mít) a tak není divu, že se po roce, kdy je rozvolňování v nedohlednu, začalo rozjíždět on-line vzdělávání i pro pracovníky ze škol a školních jídelen.
 

Jednou z takových on-line akcí je i 3. ročník praktických workshopů ASPOS.

Ten se v minulých letech konal v Praze na Středním odborném učilišti Krb. Workshopy ASPOS byla vždy celodenní akce, kde si účastníci předem z nabídky workshopů sestavili svůj výukový den. Od rána do odpoledne pak procházeli jednotlivými praktickými semináři a zažívali teorii na vlastní kůži - workshopy jsou totiž zaměřené na praktické procvičování konkrétní disciplíny nebo souboru disciplín. 

3.ročník reaguje na aktuální situaci, a proto se organizátoři rozhodli pro on-line variantu. Akce je nově naplánovaná jako dvoudenní a konat se bude 20. a 21.4.2021, vždy od 14:00, kdy je ukončen výdej obědů. 

V rámci akce máte jedinečnou příležitost setkat se on-line s odborníky na školní stravování a klást jim dotazy týkající se Vašeho provozu. Připojit se můžete bezpečně a pohodlně z Vašeho domova, kanceláře nebo třeba chaty.

Stejně jako v minulých letech, reagují workshopy tematicky na dobu a potřeby pracovníků hromadného stravování. Ne jeden provoz dnes řeší otázky týkající se peněz a výpočtu kalkulací v době covidu, udržování dobrých vztahů a správné komunikace s kolegy, řádné hygieny a výběru čistících či desinfekčních přípravků. 

Na workshopech ASPOS dostanete na tyto otázky odpovědi a praktický návod, jak je vyřešit. 

Více informací, přihlášku, anotace k jednotlivým workshopům a mnoho dalšího najdete na stránkách organizátora - ASPOS.